Myšák V.

Roztažení obuvi…

Prosím poradíte mi někdo jak se dá roztáhnout kožená obuv?Jde o vojenskou obuv.Vysokou Panamu.Kdysy jsem si je koupil v Army shopu a chtěl bych je nosit do přírody.Stály spoustu peněz a nechci o ně přijít.Díky moc…

Nejlepší odpověď
mosoj

Buďto ševcovské kopyto nebo vlastní noha.
Nejlépe v mokru. Potom ošetřit vazelínou na boty.
Dva puchýře to napraví.
To vše za předpokladu, že je délka podrážky v míře. Na délku to nyvyšlápneš.

Další odpovědi
Děda Louda

Staré osvědčené rady spočívají v tom, že se kožené boty ošetří lihem a nechají prosychat na kopytu. Podle potřeby se postup opakuje. Pozor na blízkost ohně!
Poté se obuv ošetřuje klasicky změkčením tukem, včelím voskem, případně moderními náhražkovými prostředky.

lejla37

Mamka říkala, že taťkovi nasypala ¨vlhké obilí do pracovních kožených bot a nechala je nabobtnat a boty se trochu roztáhly a taťku už netlačily. A pak je pořádně vysušila suchýma novinama které zmuchlala a nacpala do bot a pak je dala pod topení sušit. Občas měnila noviny, aby nasákly tu vlhkost. A potom, jak proschly, tak je namazala vazelínou a nakonec už jen krémem na boty.