popa

rozsudek o fingované půjčce

Okresní soud rozhodnul o tom, že jsem si půjčil peníze od člověka , který si sehnal
svědka a ten u soudu křivě vypovídal. Bohužel má mojí blbostí důkazy proti mě. Nic na tom nemění to, že tento člověk který mě žaloval je ve vazbě za zpronevěru 16.miliónu korun. Krajský soud bohužel vše potvrdil.Vím že měl na soudech i policii dříve známé.Nic s tím asi neudělám, ale přesto mě to nenechává spát,protože jsem si od něj nikdy v životě peníze nepůjčil to mohu odpřísáhnout.Měl někdo něco podobné nebo poradí?

Odpovědi
standa

Něco podobného jsem naštěstí neměl, takže se omezím jen na teoretické konstatování:

  • neřeším zda máte pravdu či nikoli…, vaše odpřísáhnutí nemá žádný význam
  • vaše šance spočívá v tom, jak nestranný soud přesvědčit pádnými důkazy o své nevině…, evidentně se Vám to nepovedlo ani v odvolacím řízení
  • teoretická šance, je využít mimořádných opravných prostředků, což ale bez advokáta nezvládnete
  • bohužel musím připustit, že někdy jsou odsouzeni i nevinní, kteří měli smůlu (nebo jak píšete „vlastní blbostí“), že se neumí nebo nemůžou obhájit…
  • fakt vám nezávidím a jediné co mě napadá je advokát, který by možná mohl poradit jaké nové důkazy uplatnit…, ale je to taky o penězích a rovněž i o tom, zda je vůbec nějaká šance nové důkazy nalézt.

popa

Oslovil jsem několik advokátů,ale výsledek stejný svědek ,který svědčil proti mě by musel
říci pravdu ale ten je vázaný zřejmě na toho
podvodníka a tak lže jak mu žalobce nakázal.Přesto děkuji za Váš názor.Jediné co mi zbývá jsou boží mlýny a s přáním ať na něj také jednou dojde