Rozpadne se jednou celá Evropská unie, či tu bude nejspíš až do konce světa?

Když už se trhla Velká Británie, tak se třeba brzo znovu zamíchá s kartami a bude to ještě zajímavé?

Nejlepší odpověď
Psychotic

Všechno jednou končí a pokusy o spojování států nemají historicky moc dobrou úspěšnost, takže nevím, nevím. Podle mě ale stojíme právě teď na jednom z velkých rozcestí. Jestli se to má rozpadnout, tak to bude v podobné situaci jako dnes.

Ale chtěl bych zmínit, že Británie zatím neodešla. A uvidíme, jestli vůbec odejde. Tedy z EU odejde téměř určitě, ale důležitější je, jestli odejde celá (vč. Skotska a Sev. Irska) a jestli zůstane v Evropské ekonomické zóně, což by znamenalo, že by se stále musela řídit zákonem EU, jen by o něm nemohla hlasovat. Pokud by se jako následek svého výstupu Británie rozpadla nebo zjevně ztratila moc, jiným se vystupovat asi nebude chtít…

Další odpovědi
cukrar

Definujte, prosím, období o kterém uvažujete? Za tisíc let či za deset?

Cenobita

Brexit začne 03/2017 takže už se EU rozpadla. Nechápu proč tomu někdo nemůže uvěřit. Ještě je to stále EU, ale pochroumaná, tak uvidíme kdo bude další. Na druhou stranu jsou další chtiví zájemci jako UK.

Drap

Samozřejmě a nemusí to ani nijak dlouho trvat.

klumprt

Se Sovětským svazem jsme taky byli na věčné časy. A už tu není ani ten Sovětský svaz.
Takhle, jak je EU vedena, tak moc dlouho nevydrží. Daleko lepší šance by měla, pokud by se vrátila do ekonomického sdružení suverénních států jen s nejnutnějším minimem společné legislativy.

zjentek

Do konce světa.

dubraro

Každá říše se časem rozpadla. Tak se jednou rozpadne i EU.