arygnoc

rozoznáte príbory?

zaujala ma maturitná otázka ohľadne Judáša.
medzi základné znalosti – ktoré sa mimochodom na školách neučia, pokiaľ nejde o odbornú gastronomickú školu – patrí používanie príbora.

okrem základného príbora (stolová lyžica, vidlička, nôž, kávová lyžička, vidlička na múčnik), viete na čo sú:

stolová lyžica
kávová lyžička
vidlička na múčnik
vidlička a nôž na ryby
predkladacia vidlička a lyžica
lyžica a vidlička na šalát
nôž na steak
nôž na maslo
nôž na syr (so zubami alebo bez nich)
vidlička na ústrice
vidlička na slimáky
party lyžica
príbor na ryby

a na čo sa používajú?
ako ich rozoznáte?

pre tých, ktorí nevedia – stručné vysvetlenie je na http://www.ber­ndorf.sk/aktu­ality/2sk5sgnd­.html

;-Q

maturanti:
chceli by ste práve túto otázku miesto judáša?

Nejlepší odpověď
annas

Neznám vidličku na ústřice a na slimáky, nikdy jsem je nejedla. Rovněž jsem se nesetkala s party lžicí.

Jinak jsem ostatní příbory použila. Při slavnostně prostřeném stole o více chodech nejsou zpravidla všechny příbory na stole, přinesou je později..

K jídlu se berou nejdříve ty, které jsou nejdále od talíře. Na předkrmy jsou příbory menší.

Servírovací přibor je jasný, když se jídlo předkládá na míse, tak servírování spočívá na hostech.

Na recepce nechodím, ale nezačínala bych jíst jako první, rozhlédla bych se kolem.

Další odpovědi
gecco

Ne – su barbar…
Nevadí mi sníst (za určitých podmínek) celý oběd lžicí – vadí mi (někdy), že způsobuju faux-pas…
😉
Takže pokud už na nějaký takto formální oběd musím, nechám se předem poučit (a rychle to zapomenu). Ale nechodím tam rád…
😉