rozmarýn

čím ho lze nahradit

Nejlepší odpověď
alenka901

tymiánem ma podobné aroma.Tato rostlinka s ostřejší chutí i vůní, připomínající kafr či hřebíček, má původ ve Středomoří. Dnes je tymián oblíbeným kořením především v jižní a východní Evropě, v severní Africe a ve Spojených státech. Z našich bylinek je mu nejvíce příbuzná mateřídouška.
Výrazná chuť a aroma tymiánu se nejlépe uplatní při přípravě zvěřiny, k dochucení ryb, drůbeže a sekaných mas. Pikantní příchuť docílíme přidáním tymiánu do omáček, pokrmů z brambor, bylinkových másel, paštik, nádivek, dušené zeleniny a nejrůznějších luštěninových polévek. Ve směsích s oreganem a bazalkou s ním můžeme okořenit třeba pizzu a těstoviny. Můžeme ho rovněž použít při přípravě tradičních českých jídel, jako je svíčková a nebo rajská.

Další odpovědi
PO

Rozmarýn je obsažen v provensálském koření, takže jej lze nahradit tímto kořením.

Attack-design

tymián