barnajka

Rozluštění kauzy romové vs. přeplatky u ČEZu :)

Dívala jsem se ještě jednou (tentokrát POŘÁDNĚ) do té hoaxové databáze – a je to tam!! Najdete tam i přesné vysvětlení celé problematiky.

Takže tohle je opravdu jenom další fáma, ale víte co se říká – na každým šprochu… :))

http://www.ho­ax.cz/hoax/zvy­sene-zalohy-na-elekrinu-jako-zdroj-prijmu/

A ještě jeden hoaxík na romské téma :)
http://www.ho­ax.cz/hoax/sta­robni-duchody---zvyhodneni-romu/
Doplňuji:
Pro www: Děkuju za uznání :) Ale nebýt té databáze, asi bych s tím nepohla – celá ta záležitost zněla docela přesvědčivě a dokud nebyla fakta, mohlo se jen spekulovat. Nepochybuju o tom, že do týdne tu bude hoax nový – čestně slibuju, že jeho odhalení ti přenechám 😉

Nejlepší odpověď
www

Dobrá práce! Předešlas mne..))

Další odpovědi
iceT

A já se tedy omlouvám,že jsem tady nechtěně uvedla lidi do omylu,to jsem v úmyslu neměla.
Ono to znělo docela věrohodně…

Valky

Ale co dělají doopravdy je to, že v krámech, kde je uvnitř vracení lahví, jsou velice vynalézaví… – Naberou si piva hromady a pak jo jdou jednoduše vrátit… takhle jsou alespon 3× a pak si to nechají proplatit…
Další fintička je to, že když jedete z krámu a vyhodítě účtenku do koše, nestidí se pro ni natáhnout a křičet, že jste jim ukradli nákup a jako důkaz že mají účtenku! Pokud by se Vám to stalo, a neplatili jste kreditkou, máte smůlu! Takže pozor na to!

www

No to rozhodně nemusíš!:-D Jen se mně líbí, že taky nepatříš mezi ty davy co na všechno nalítnou a mrknou na Hoax))

barnajka

Popravdě řečeno – já na ten Hoax ani moc nechodím… No určitě si tam nechodím ověřovat každý poplach, na který někde narazím :) Já jsem jenom „lehce“ nedůvěřivá vůči všemu, co hromadně koluje Facebookem nebo mailovou schránkou. Musím ale říct, že třeba zrovna na tom Facebooku je už dneska docela těžký rozeznat poplach od reálné hrozby. Pomalu každý týden je tam nějaký nový virus – a poplachy to nejsou. Několik kamarádů mělo vždycky na pár dní odstavený účet, já sama jsem se taky několikrát málem chytla do pasti. Šíří se to hlavně v chatu, takže se snažím chatování omezit jak to jen jde. Varování před viry VĚTŠINOU přeposílám dál (pro jistotu), tomu ostatnímu se směju :)
Tahle záležitost s cigány byla velký otazník, taky bych asi byla schopna tomu věřit. Jenom pořád nedokážu pochopit, co z toho kdo má. Ti, kdo ty hoaxy vymýšlí,..jsou snad za to placení? Nebo to dělají čistě pro svoje vlastní škodolibý potěšení? No fakt tomu nerozumím :)

kapka

Souhlas. Mimochodem, to s těma důchodama se tu na Odpovědích kdysi řešilo. Já nemám k roztrušování takových nesmyslů ani slov. Ono z přemýšlení a zjišťování si pravdivých informací některé lidi pravděpodobně bolí hlava. 🙂

barnajka

Ono tomu šíření dost nahrávají ti cigáni :) Kdyby v té fámě místo nich figurovali „bílí“, lidi by si zanadávali, co že je to u nás za bordel – a druhý den by o ničem nevěděli. Jenže cigánům…těm se přece nic nesmí darovat! :) Mám několik kamarádů, co mají na cigány doslova alergii – není týden, abych od nich neměla ve schránce/na Facebooku mail, zprávu, nebo status zaměřený proti našim tmavým spoluobčanům. Jak mají možnost šířit nějaký jed proti nim, jsou ve svým živlu – a vůbec neřeší, nakolik je ta zpráva reálná. Hlavně že si můžou přisolit. Tohle mě štve – a štvou mě taky ty hoaxy, který pořád musím mazat. Ono je jednodušší věřit tomu, co se nám předkládá jako pravda, než si dat trochu práce -a zjistit „pravou“ pravdu. Někdy ji lidi zřejmě ani najít nechtějí – aspoň mám ten pocit :)