janani

rozlomil se nám strom meruňky. Lze nějak využít nedozrálé plody nebo jak urychlit jejich dozrání?

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na tom v jakém stádiu zralosti plody jsou a jak moc je strom rozlomený. Pokud je rozlomení jen částečné, tzak že odlomená část je stále dostatečně spojena s výživovým systémem, a plody už téměř před dozráním a pak stačí dodávat stromu dostatečné množsví vláhy a meruňky mohou z velké části dozrát.

Další odpovědi
honza19hk

záleží na tom jak moc nejsou zralé. když to jejen trochu nedozrálé stačí je dát na slunce. Pokud jsou ale zelené bez stromu z nich nic nebude. Jak hodně je ten strom rozlomený? Pokud ještě částečně drží svěřil bych to někomu kdo to zná a umí ho „slepit“ zase k sobě aby letošní úroda dozrála a na podzim starý strom vyrvat a nasadit nový popř uříznout poškozenou část stromu,pokud je dost velký není třeba ho hned kácet ,záleží ve kterých místech se rozštíp.