annas

Rozlišíte zpěv jednotlivých ptáků? Dnes se totiž slaví Světový den ptactva – kdo a kdy stál u zrodu tohoto svátku?

Nejlepší odpověď
beer

Protože ptáci mne zajímají odmalička, tak co lítalo poblíž, doposud poznám – namátkou: Kos,drozd,pěn­kavy,vlaštovka,ro­rýs,jiřička,bře­hule,slavík,ho­lub hřivnáč,sýček,sý­kory…čeče než bych to napsal)) Ale ono to není důležitý jmenovat, hlavně ať má člověk stále možnost poslouchat a těšit se z toho !!!

Další odpovědi
dědapetr

1. neděle v květnu
Mezinárodní den ptačího zpěvu(International Dawn Chorus Day)
Vyhlašovatel: Urban Wildlife Trust, BirdLife International
Počátek platnocti: poprvé slaven v roce 1984 v Anglii, později i jinde ve světě

Zdroj: http://gnosis9­.net/vyznamne-dny.php

vagra

Před třiceti lety, roku 1979, v tento den vydalo Evropské společenství směrnici o ptácích, a když se podíváme na některé zákony Evropské unie, zdá se, že mnohých „ptákovin“ ještě dost zažijeme. Vítání zpěvu ptáků se údajně účastní desítky tisíc lidí, ale kdo by je počítal. Důležitější je, že lidé chtějí upozornit na to, že i našim opeřencům je třeba pomáhat.
Jako každý „synek z dědiny“ dokážu běžné druhy ptačího zpěvu rozlišit.

Zdroj: zkráceno z-http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1095927644-kalendarium/3153-vyhledavani/?se­archType=date&kMon­th=05&kDay=2