elephant0406

Rozlišení displeje udává celkový počet pixelů na monitoru, nebo počet pixelů na 1 cm2 monitoru?

Rozlišení displeje udává celkový počet pixelů na celém monitoru (např. 1920 × 1080 znamená, že horizontálně má celý displej dohromady 1920 bodů a vertikálně 1080), nebo počet pixelů pouze na 1 cm2 monitoru, tudíž výsledný počet pixelů je mnohem vyšší?

Nejlepší odpověď
Tw!st

Rozlišení je celkový počet pixelů. Na 1 cm2 udává DPI

oprava: DPI není na 1 cm2 ale na jeden palec. Souhlasím s Mosojem až na to, že DPI se nepoužívá jen v případě tisku ale i rozlišení obrazovky.

Další odpovědi
mosoj

Sice jsem dal palec špatné odpovědi, Ten ale již zpět nemám možnost vzít. Ten cm2 je do nebe volající ptákovina.
Na velkém omylu je ten, kdo tvrdí, že rozlišení zobrazovacích jednotek se značí DPI!!!!! Není to pravda. DPI se používá u tiskáren a značí počet kapek barvy na palec a to nemá nic společného se zobrazovacími pixely. Dokonce je to velmi odlišné, neboť kapky nejsou stejně veliké a mají konkrétní rozměr. Kdežto pixel je relativně bezrozměrný.

Rozlišení zobrazovacích jednotek se značí PPI !! (pixel per inch).

Kepler

Je to tak, jak píšeš, jde o celkový počet pixelů na monitoru. Pokud by se rozlišení udávalo jako DPI (z anglického dots per inch), šlo by o počet pixelů na palec (2,54 cm).