Sarrow

Rozeznáte Asiaty?

Umíte na pohled nebo z poslechu rozeznat Japonce, Číňana a Koreana?

Nejlepší odpověď
arygnoc

určite.
rozoznám:
číňana od číňanky,
japonca od japonky
kórejca od kórejky,
vietnamca od vietnamky,
etc.

Další odpovědi

Japonky mě přijdou celkem odlišný od Číňanek.

iceT

Podle řeči bych možná poznala Japonce,ti mluví jinak než Čínani,(doufám,že japonština zní v reálu stejně jako ve filmu)ale zapomněl jsi na Mongoly a Wietnamce.

Hamon

Poznáš Čecha, Švéda, Rusa? Někdy ano, obvykle ne.
A obyvatel Koreje je Korejec :)

Dochy

Myslím, že většinou to lze poznat a že většinou to poznám. Podobně jako lze poznat typického ira od zasloužilého čecha 😉 Ale lidé se stěhují a mísí, takže 100% to rozhodně není.

mojitek

Na pohled většinou rozeznám.Podle poslechu vždy.Ty jazyky jsou naprosto odlišný.To ale neznamená že umím čínsky,japonsky,ko­rejsky.Stejně­tak neumím francouzsky ani švédsky,ale přitom je rozeznám-je to na stejným principu

Andre5000

Podle řeči ne, ale podle „ksichtu“ ano. Ono se na první pohled zdá, že jsou stejní, ale nejsou. Ovšem Číňana žijícího v Číně bych od Číňana žijícího v Korei nerozez nal.