Avatar uživatele
Berušinka

Rozdílnost jízdného v Praze a v příměstské dopravě?

Budu se stěhovat z Prahy do obce, která spadá pod pásmo 5 – co se týče příměstské dopravy. Jako student si kupuji resp. dobíjím opencard studentskou, která platí pořád (myslím včetně víkendů a prázdnin). Jenže jsem se teď dočetla, že kdybych chtěla studentskou legitku i na těch 5 pásem, tak to neplatí na víkendy a prázdniny – je to jen na cestu do školy a ze školy (kterou mám v Praze). Jenže já potřebuji dojíždět do Prahy i o víkendech kvůli práci. Takže si tedy musím pořídit legitku na ty pásma pro dospělé. Akorát nevím, co na to budou říkat třeba autobusáci – budou po mně chtít i tu opencard za Prahu nebo jim bude stačit, když jim ukážu tu papírovou legitku na ty pásma? Aby se pak neptali proč na Prahu mám studenta a na pásma normální jízdné pro dospělé. Trochu mě děsí, že tohle budu někomu neustále vysvětlovat a zdržovat tím každý den nejen sebe, ale i ostatní cestující…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4154 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sůwa

Tohle asi bude dost běžný problém a určitě ti dobře poradí v informační centrech DPP. Když to budeš mít od nich, tak to autobusáci musí respektovat. Takové centrum je třeba ve stanicích metra Roztyly, nebo Hradčanská.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Přepočítej si, zda ta sleva na soboty a neděle se ti vyplatí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Není mi jasné, proč bys musela mít papírovou legitku. Na Opencard se dají nahrát různé aplikace. Budeš mít jinou slevu na vnitřní pásma a jinou na vnější. To se ale bude rozlišovat jen při nákupu, ne při cestování.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek