Stříbrný

Rozdílnost jízdného v Praze a v příměstské dopravě?

Budu se stěhovat z Prahy do obce, která spadá pod pásmo 5 - co se týče příměstské dopravy. Jako student si kupuji resp. dobíjím opencard studentskou, která platí pořád (myslím včetně víkendů a prázdnin). Jenže jsem se teď dočetla, že kdybych chtěla studentskou legitku i na těch 5 pásem, tak to neplatí na víkendy a prázdniny - je to jen na cestu do školy a ze školy (kterou mám v Praze). Jenže já potřebuji dojíždět do Prahy i o víkendech kvůli práci. Takže si tedy musím pořídit legitku na ty pásma pro dospělé. Akorát nevím, co na to budou říkat třeba autobusáci - budou po mně chtít i tu opencard za Prahu nebo jim bude stačit, když jim ukážu tu papírovou legitku na ty pásma? Aby se pak neptali proč na Prahu mám studenta a na pásma normální jízdné pro dospělé. Trochu mě děsí, že tohle budu někomu neustále vysvětlovat a zdržovat tím každý den nejen sebe, ale i ostatní cestující...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Tohle asi bude dost běžný problém a určitě ti dobře poradí v informační centrech DPP. Když to budeš mít od nich, tak to autobusáci musí respektovat. Takové centrum je třeba ve stanicích metra Roztyly, nebo Hradčanská.

Další odpovědi:

Zlatý

Přepočítej si, zda ta sleva na soboty a neděle se ti vyplatí.

Zlatý

Není mi jasné, proč bys musela mít papírovou legitku. Na Opencard se dají nahrát různé aplikace. Budeš mít jinou slevu na vnitřní pásma a jinou na vnější. To se ale bude rozlišovat jen při nákupu, ne při cestování.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 347
Zlatý annas 289
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 208
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 114
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.