roxilox

Rozdíl R v kroužku a C v kroužku?

Jaký je rozdíl mezi rozdíl R v kroužku a C v kroužku? a zda mohu při vytvoření například svého loga jedno z těchto písmen v kroužku a nichž bych musela dané logo registrovat u nějakého úřadu. Prostě bych si to tam přidala jen o své vůli. je toto možné?

Nejlepší odpověď
gecco

® – registrovaná obchodní značka, uvedení ® u loga bez registrace tohoto loga je nesmyslné
© – copyright – označení, že dané dílo je chráněno podle ´autorského´ zákona, obvykle není potřeba je uvádět, ale naopak uvedení ničemu nevadí

Další odpovědi
Quimby

C – Copyright – Autorské právo
R – Registered Trademark – registrovaná ochranná známka
TM – Trademark

C si můžeš dát k logu, ovšem nedělá se to. Je to pouze upozornění na to, že logo někomu patří, takže se k tomu připojuje třeba text.
Například zde na Odpovědích když sjedeš úplně dolů, tak to mají vpravo dole.

R si jentak dát nemůžeš, musíš si tu známku(značku) zaregistrovat na příslušném úřadě.

TM je neregistrovaná značka, která taky označuje třeba název firmy nebo produktu stejně jako R, ovšem nemusíš si jí nikam registrovat. Ale také neplatí všude a v něčem se to liší, ale zas tolik se v právu nevyznám.