Pokročilý

Rozdíl množství jídla v létě a zimě

Už jsem od mnoha lidí slyšel, a mam to také, že jedí méně v létě než v zimě, jaký je důvod.?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nemyslím že je to způsobeno ročním obdobím, aler pravdou je že za velkých veder neni taková chuť k jídlu jako když je počasí příjemné. Dalším důvodem je i ten fakt, že při vysokých teplotách většina lidí více pije a tím se opět částečně ztrácí pocit hladu.

Další odpovědi:

Stříbrný

Mě napadá akorát to, že část energie získané z potravy se musí spotřebovat na udržení tělesné teploty - jsme teplokrevní. No a porovnáním venkovních teplot v létě a v zimě dojdu k závěru, že v zimě jsou tepelné ztráty organismu větší a tudíž víc doplňujeme.

Zlatý

V době našich předků byly zimní měsíce spojovány s hladomorem. Jedna teorie říká, že jsme geneticky naprogramováni k tomu, zvýšit tukové zásoby během podzimních měsíců, což nám pomáhá přežít zimu.

Stříbrný

Zřejmě jsem vyjímka, neboť co se jídla týká tak je mi putna jestli je teplo nebo zima.
Množství a chuť jídla je u mě pořád stejné. Dokonce jsem slyšel několik lidi, že prý v létě nemůžou jíst polévku protože je teplo. Nezlobte se na mě, ale bez polévky není oběd, i kdyby bylo +45°C.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 649
Zlatý beer 514
Zlatý annas 513
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.