Avatar uživatele
DIH

Rozdíl množství jídla v létě a zimě

Už jsem od mnoha lidí slyšel, a mam to také, že jedí méně v létě než v zimě, jaký je důvod.?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3959 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nemyslím že je to způsobeno ročním obdobím, aler pravdou je že za velkých veder neni taková chuť k jídlu jako když je počasí příjemné. Dalším důvodem je i ten fakt, že při vysokých teplotách většina lidí více pije a tím se opět částečně ztrácí pocit hladu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Mě napadá akorát to, že část energie získané z potravy se musí spotřebovat na udržení tělesné teploty – jsme teplokrevní. No a porovnáním venkovních teplot v létě a v zimě dojdu k závěru, že v zimě jsou tepelné ztráty organismu větší a tudíž víc doplňujeme.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

V době našich předků byly zimní měsíce spojovány s hladomorem. Jedna teorie říká, že jsme geneticky naprogramováni k tomu, zvýšit tukové zásoby během podzimních měsíců, což nám pomáhá přežít zimu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

Zřejmě jsem vyjímka, neboť co se jídla týká tak je mi putna jestli je teplo nebo zima.
Množství a chuť jídla je u mě pořád stejné. Dokonce jsem slyšel několik lidi, že prý v létě nemůžou jíst polévku protože je teplo. Nezlobte se na mě, ale bez polévky není oběd, i kdyby bylo +45°C.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek