Georg

Rozdíl mezi varnou deskou HI-LIGHT zóny a indukcí

Chtěl bych vědět jakej je mezi těmihle technologiemi rozdíl, co je ekonomičtější na vaření.

Nejlepší odpověď
dave09

Hi-light zóny obsahují upravené topné spirály, které slouží k rychlému a rovnoměrnému rozehřání varné zóny.

Oproti tomu varné desky s indukcí využívají zcela odlišný princip ohřevu. Neohřívá se zde samotná plocha varné desky, ale přímo dno nádoby. Tento způsob se díky minimálním ztrátám řadí k nejvíce úsporným. To je vyváženo jejich vyšší cenou. Je také nutno používat kovové nádobí (nerez, litina, smaltované kovové nádoby).