Falcon

Rozdíl mezi Tv s HDready a fullHD

Koupil jsem si televizi s fullHD,ale rodiče mají jenom HD ready.Když budu stahovat filmy v HD kvalitě,jak to bude vypadat v jejich televizi s HDready.Přehraje se to normálně a bude to stejné,nebo to fullHD bude lepší.Děkuji

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Zálěží v jaké kvalitě film stáhneš a jaké má televize rozměry 🙂

Pokud to bude 1,5 velká plazma a HD ready tak to uvidíš blbě, pokud je to 32 úhlopříčka tak rozdíl nepoznáš.

satelitní televize vysílají v 1280×720p a na blu-ray disku je kvalita 1920×1080p

ripy filmů bývají nejčastěji v té nižší kvalitě

Další odpovědi
Alesh

Mrkni na odkaz nebo na Wikipedii.
Celé je to o rozlišení Full HD má 1920 × 1080 a HD Ready 1280 × 720.

Zdroj: http://www.so­ny.cz/hub/bra­via-hd-tv

mosoj

HD ready a full HD je obojí rozlišení HD !!
TV s rozlišením HD ready to full HD přehraje s přehledem umí to.
Kvalita ale bude teoreticky o něco horší než na full HD ( je to ale velmi subjektivní ).

Naopak při příjmu vysílání TV v SD ( stále většina pozemního vysílání) na tom bude teoreticky lepší TV s rozlišenín HD ready než full HD.
To je teorie . Subjektivně se to nemusí poznat, navíc když se porovnávají dvě TV od různého výrobce. Ono toti ž je ve hře také podání barev ( hlavně černé, bílé a pleťové barvy ). Ty barvy se totiž na tom subjektivním hodnocení projevují nejvíce.
Dále je ve hře velikost obrazovky a vzdálenost ze které se na obrazovku dívám.

V každém případě HD ready bude lepší než SD nebo DVD rozlišení.