Rozamunda

rozdíl mezi sušenkou a oplatkou ?

Nejlepší odpověď
annas

Rozdíl je ve výrobě, samozřejmě v chuti.

Všechny oplatky nemají náplň, např. dortové oplatky nebo slané oplatky. Naopak některé sušenky (Disco) také bývají slepené náplní.

Oplatka není sušenka

Oplatka se na rozdíl od sušenky připravuje z řídkého těsta. To se nalije do formy, kde se zavře a upeče. Mezi vzniklé oplatkové pláty se nanese vrstva náplně. Oplatková složka se vychladí a následně nařeže na menší kousky, které se ještě často polévají například čokoládou.

Naopak sušenka se připravuje z hutnějšího těsta, které natlačením do formy získá tvar, a následně se peče na páse. Sušenka má tak na rozdíl od oplatky stanovený konečný tvar ještě před pečením.

Více na: http://euro.e15­.cz/na-belgicany-s-fidorkou-783053#utm_me­dium=selfpromo&ut­m_source=e15&ut­m_campaign=co­pylink

Další odpovědi
marci1

Sušenka nemá náplň, oplatek ano.