Jaký je rozdíl mezi subdomena.domena.cz a domena.cz/subdomena?

Jakej je rozdíl (z hlediska vyhledávání, pravidel, lepšího vzhledu atd) mezi těmito dvěma doménami? Jestli si udělat subdoménu jako v prvním příkladě, nebo prostě v doméně udělat složku a tam pokracovat (druhý příklad). Díky

DOPLŇUJI:
Jde mi o to, že mám svůj osobní web/portfolio, jako grafik a chci si udělat blog. Co myslíte, že je pro tuto situaci lepší?

Mít web: www.domena.cz a blog: www.blog.domena.cz
Nebo web www.domena.cz a blog: www.domena.cz/…

Odpovědi:

Stříbrný

Velky rozdil je napr. v autentizaci. Domeny tretiho radu muzou, ale take nemusi, sdilet autentizacni tiket, podadresare jej sdilet musi.

Doplňuji: není na to žádný předpis nebo pravidlo. Ale řekněme, že mám doménu autoprislusenstvi.cz. Pak bych jednotlivá prodejní oddělení dal do podadresářů, např. autoprislusenstvi.cz/voziky nebo autoprislusenstvi.cz/pneu. A co danou prezentaci pouze doplňuje, to bych dal do domény třetího řádu, např. blog.autoprislusenstvi.cz nebo poradnu na faq.autoprislusenstvi.cz.

Bronzový

První varianta
Používá se pro velké oddíly webu, například zpravodajský web bude mít v doméně třetího řádu např. jednotlivá témata.

Druhá varianta
Používá se v současnosti k nahrazení celého názvu souboru, např. domena.cz/index.php se změní na domena.cz/titulka
případně se tak dá dostat do konkrétní složky a nebo i té části webu, ale to není praktické.

Bronzový

Subdoména je jenom ten první příklad, v druhém případě se jedná o adresář. Pro blog bych zvolit první řešení.

Diskuze k otázce

Stříbrný

setapouch

Jinymi slovy, na domenach tretiho radu mohou byt ruzne aplikace, pricemz uzivatele se musi do kazde autentizovat zvlast. To s podadresari neudelas.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.