Exter

rozdil mezi privat clubem a hospodou

Dobry den,chtel jsem se zeptat,jaky je rozdil mezi privat clubem a hospodou.Myslim tim rozdil v jejich provozu.Mame na vesnici 2 hospody z toho je prave jedna nazvana privat club.Diky

Odpovědi
standa

Pro provoz restauračního zařízení není vůbec rozhodující jeho název. Předpokládám, že se v obou případech bavíme o hostinské činnosti, protože pod pojmem ´privat club´ lze chápat řadu jiných ´živností´ 🙂
Hostinská činnost je sledována mnoha předpisy, zejména živnostenským zákonem, hygienickými předpisy, zdravotními zákony a desítkami dalších nařízení… Nevím co máte na mysli ´provozem´, pokud je to např. otevírací doba, tak tu si podnikatel může stanovit libovolně, libovolně si může stanovit ceny… Pro detailnější odpovědi je nutné upřesnit otázky.