LucinkaLLL

Rozdíl mezi potravinami

Je rozdíl mezi tím, když si dám jablko s pomerančem nebo nějakou sladkost (např. štrůdl, tiramisu, perník, báborku atd..) Má to stejně kalorií?

Odpovědi
Děda Louda

Záleží na tom, jaké množství čeho spořádáš.

casey

Rozdil mezi tim jiste je, i kdyz sporadas mnozstvi, ktere ma stejne kalorii. Prirodni sacharidy jsou pro telo jiste lepsi nez synteticke. Nejde prece jen o hodnotu kalorickou, ale i nutricni. Tzn. jablko i kdyz ma stejnou kalorickou hodnotu je vzdy lepsi nez dort, ktery obsahuje cukr a tuky. Tuhle otazku si prece nemohla myslet vazne.

postcd

pečivo má o hodně více kalorií

anonym

No – deset deka tiramisu a nebo půl kila jablek – vyjde skoro na stejno. 😉
Kukni na tabulky kalorických hodnot, ať si ty kalotie dokážeš dát tak trochu dohromady – http://www.ka­loricketabulky­.cz/tabulka-potravin.php .

anonym

Vše je originál a má to i originální následky na konzumenta, jsme tím co konzumujeme čím lepší potrava tím lepší je i konzument

lota

I kdyby kalorií bylo stejně, důležité je složení. Stejně jako není jablko vypěstované doma na zahradě stejné jako jablko chemicky ošetřované dovážené kdoví odkud.