Retko

Rozdil mezi objednavkou a zakazkou??

Nejsem si jisty rozdilem…
Dokaze to nekdo vysvetlit??

Diky…

Nejlepší odpověď
Andre5000

Já ty dvě slova chápu tak, že objednávka je na něco konkrétního, obecného (např. objednám si podle nabídky třeba bundu), ale pokud budu chtít na té bundě prodloužit rukávy, tak to už je zakázka (zakázka je něco jako objednávka přesně podle mých zadaných kritérií, jak se říká „na míru“, třeba kdysi byli podniky,které se jmenovaly „Zakázkové krejčovství“).

Další odpovědi
arygnoc

v podstate žiadny (pri striktnom slovíčkarení by sa rozdiely našli).
sú to synonymá.

Dochy

Já tam rozdíl chápu. Zakázka je jeden konkrétní konkrétní pracovní vztah-úkol mezi zákazníkem a zhotovitelem. V rámci zakázky může být i víc objednávek (Klidně může být jedna zakázka na roční zásobování firmy kancalářskými potřebami. Objednávka je jeden pokyn zákazníka ke zhotoviteli (V lednu potřebujem 10 krabic papírů. V únoru objednáme v rámci zakázky 80 reklamních propisek,…)
Ale hranice jsou (jako v mnoha jiných oblastech jazyka) neostré.

Dokážu si i představit případ, kdy v rámci jedné objednávky bude více zakázek 😉