Retko

Rozdil mezi nelegitimni a nelegalni??

Je tu nejaky??

Nejlepší odpověď
quentos

legální – v souladu se zákony

legitimní – v souladu se svědomím či dobrými mravy.

Alespoň tak nás to učili kdysi. Všude po netu i v knižním SCS definují legitimní jako „zákonný“, ale to je přece definice slova „legální“…

Další odpovědi
www

To je snad dú ze zš.
Proto viz Google, stačí vložit a hned uvidíš slovník cizích slov.

anonym

legitimní – oprávněný
nelegitimní – neoprávněný

legální – zákonný
nelegální – nezákonný, protizákonný

rigormortis

dpovím na otázku:
Je tady rozdíl v tom, že právní neznamenamená vždy správné…i když by mělo.
Rozdíl je v tom, že pokud by měla platit legitimita, tak by každý obecně ospravedltitelný čin nemohl být postihnut žádnou legislativou, což nastěstí je.