ten který je

Rozdíl mezi královstvím a císařstvím

Dobrý den,může mi někdo prosím stručně popsat rozdíl mezi královstvím a císařstvím?Děkuji.

Nejlepší odpověď
quentos

kolega má v podstatě pravdu – království vládne král, císařství císař, jen je to rozdílný termín a liší se od sebe jen korunou na hlavě ;{)))= království se pak ještě dělívají na konstituční (těch je dnes většina – králova moc je omezena ústavou a zákony) a absolutní, kde je král považován za ztělesnění boha.

Další odpovědi
bartt13

Rekl bych ze v kralovstvi zil kral a v cisarstvim cisar jinak nevim

mojitek

a republice Vladne santa Klaus 😉