Krejcík

Rozdíl mezi hřibem satanem a jedlými hřiby?

Byli jsme na houbách a našli jsme kráásný hřib, ale tváří se jako satan, chuť ale nemá prudce hořkou, jen trochu „hořčejší“. V porovnání s ostatními hřiby co jsme našli není o tolik jiný, má jen nohu tmavší, více do hněda a klobouk tolik nepřekrývá nohu. Mít vám to jak vyfotit, udělal bych to :/ Na internetu mají satani červenou nohu, tenhle ji červenou nemá vůbec, prostě do hněda. Omlouvám se za prapodivný popis, ale nevím jak jinak :D Díky
Doplňuji:
Rozvařovali jsme houbu pečlivě a je z toho srajda, takže to byl satan. Díky wikipedii :D

Nejlepší odpověď
anonym

Kolegové, nechci se přít, ale spíš než satana bych typovala „hořčák“.
Jinak pokud jde o konzumaci hřibů bych napsala asi tolik, že jedlé jsou všechny. Pravda, některé jenom jednou.

Přikládám něco z internetu:

Hřib žlučník, hořčák, hřibovité houby, nejedlý, FOTOGALERIE

Všem jistě dobře známý druh hřibovité houby, která v košíku nemá co pohledávat, protože je hořká.
www.nature-photogallery.e­u/cz/foto/2340-hrib-zlucnik/?puvod=237

Hřib „hořčák“ (satan), jedovatost? – poradna.net

Hřib hořký (hořčák, žlučník) je něco jiného, než hřib satan, bacha na to! Hřib hořký má hnědý klobouk, třeň s výraznou síťkou, velmi hojný a není jedovatý, leč …
pc.poradna.net/q/vi­ew/434298-hrib-horcak-satan-jedovatost

Hřib žlučník (hořčák) na slanině recept – Vareni.cz
Nechápu lidi,kteří všechno zkritizují.Všechno je důležité vyzkoušet.Mám kamarádku,která také dělá smaženici z Hřibu hořčáku a to několik let a žije!Já jsem to sice …
recepty.vareni­.cz/hrib-zlucnik-horcak-na-slanine/

Další odpovědi
www

Tento hřib je podle mne nezaměnitelný.
Podle tvých informací se dá jen hádat a naprosto nepřesně. Rozlišení se uvádí úplně jinak, jsou určité rozlišovací znaky, které neuvádíš.
Doplňuji:
Proboha, jak můžeš něco neznámého vůbec vařit ?!!!? Vždyť si koleduješ MINIMÁLNĚ o problém !!!
Promiň, ale takových lidí jsou plné hřbitovy ☹.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Hřib_sa­tan

hanulka11

mohl by to být i hřib nachovýtrusný

Drap

Hřib vzít a zajít do nejbližší mykologické poradny, nebo se zeptat nějakého zkušeného houbaře. Budeš to vědět pro příště. Takhle na dálku těžko určovat co je to za houbu.Každý druh se může částečně i lišit, podle prostředí v kterém vyrůstá

www

Han.11, ten co uvádíš je již od prvního podívání „černej jako kominík“, řekl bych víc než kozák.
Nevalnej, maximálně do směsí.