Avatar uživatele
Krejcík

Rozdíl mezi hřibem satanem a jedlými hřiby?

Byli jsme na houbách a našli jsme kráásný hřib, ale tváří se jako satan, chuť ale nemá prudce hořkou, jen trochu „hořčejší“. V porovnání s ostatními hřiby co jsme našli není o tolik jiný, má jen nohu tmavší, více do hněda a klobouk tolik nepřekrývá nohu. Mít vám to jak vyfotit, udělal bych to :/ Na internetu mají satani červenou nohu, tenhle ji červenou nemá vůbec, prostě do hněda. Omlouvám se za prapodivný popis, ale nevím jak jinak :D Díky
Doplňuji:
Rozvařovali jsme houbu pečlivě a je z toho srajda, takže to byl satan. Díky wikipedii :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4291 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Kolegové, nechci se přít, ale spíš než satana bych typovala „hořčák“.
Jinak pokud jde o konzumaci hřibů bych napsala asi tolik, že jedlé jsou všechny. Pravda, některé jenom jednou.

Přikládám něco z internetu:

Hřib žlučník, hořčák, hřibovité houby, nejedlý, FOTOGALERIE

Všem jistě dobře známý druh hřibovité houby, která v košíku nemá co pohledávat, protože je hořká.
www.nature-photogallery.e­u/cz/foto/2340-hrib-zlucnik/?puvod=237

Hřib „hořčák“ (satan), jedovatost? – poradna.net

Hřib hořký (hořčák, žlučník) je něco jiného, než hřib satan, bacha na to! Hřib hořký má hnědý klobouk, třeň s výraznou síťkou, velmi hojný a není jedovatý, leč …
pc.poradna.net/q/vi­ew/434298-hrib-horcak-satan-jedovatost

Hřib žlučník (hořčák) na slanině recept – Vareni.cz
Nechápu lidi,kteří všechno zkritizují.Všechno je důležité vyzkoušet.Mám kamarádku,která také dělá smaženici z Hřibu hořčáku a to několik let a žije!Já jsem to sice …
recepty.vareni­.cz/hrib-zlucnik-horcak-na-slanine/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Tento hřib je podle mne nezaměnitelný.
Podle tvých informací se dá jen hádat a naprosto nepřesně. Rozlišení se uvádí úplně jinak, jsou určité rozlišovací znaky, které neuvádíš.
Doplňuji:
Proboha, jak můžeš něco neznámého vůbec vařit ?!!!? Vždyť si koleduješ MINIMÁLNĚ o problém !!!
Promiň, ale takových lidí jsou plné hřbitovy ☹.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Hřib_sa­tan

Upravil/a: www

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

mohl by to být i hřib nachovýtrusný

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Hřib vzít a zajít do nejbližší mykologické poradny, nebo se zeptat nějakého zkušeného houbaře. Budeš to vědět pro příště. Takhle na dálku těžko určovat co je to za houbu.Každý druh se může částečně i lišit, podle prostředí v kterém vyrůstá

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
www

Han.11, ten co uvádíš je již od prvního podívání „černej jako kominík“, řekl bych víc než kozák.
Nevalnej, maximálně do směsí.

před 4291 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek