Meffinka

rozdíl mezi foťáky

Teď jsem našla krásný digitální fotoaparát (Nikon COOLPIX L810 Blue) a začala jsem o něm přemýšlet. Ale i tak uvažuju o zrcadlovce taky od Nikonu. Mohl bys te mi někdo s tím trochu pomoct a lajcky mi vysvětlit různé nedostatky obou foťáků? Hlavně v čem je ta zdrcadlovka lepší. Děkuju moc

Odpovědi
sdesigner

Zalzi od toho co od toho fotaku pozadujes…ak pohotove fotenie bez vseliakych nastavovani ale bez moznosti vacsej kreativity tak volbaje ten digital…no ak mas ku foteniu vztah a chces nieco viac ako len rodinnu fotku z vyletu tak ber zrkadlovku…

Hlada

Rozhodující je, do jaké míry se chceš fotografování věnovat. Tady není vhodné místo k popisování rozdílů. Od to je mnoho odborných webů. Myslím, že koupě nového konpaktu, který sis vybrala není dobrou investicí. Nemá žádnou možnost manuálního nastavení, nemá hledáček. Takovéto fatoaparáty se dají koupit za podstatně nižší cenu. Podobné výsledky dneska už dosahují mnohé mobily. Jestli se budeš věnovat fotografování víc, brzo ho prodáš a realizuješ ztrátu. Doporučuju koupit nepravou zrcadlovku (EVF) nebo i starší pravou (DSLR). Kromě všeobecně známých výhod je zrcadlovka na ovládání podstatně jednodušší. Obraz je vidět v hledáčku bez ohledu na slunce zároveň s nastavením. Na důležitá nastavení jsou tlačítka, změny není potřeba neprakticky a zdlouhavě vyhledávat v menu. Pokud si koupíš použitý aparát a nebude ti vyhovovat, prodáš ho s menší ztrátou.

Emefej

Pokud chceš jenom mačkat a fotit, zvol kompakt. Pokud chceš u focení i trochu přemýšlet, zvol zrcadlovku.

Lucaso

Koukni na www.fotoroman.cz