slipknotak

rozdíl mezi DVD+R a DVD-R ???

??

Nejlepší odpověď
mosoj

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-rozdil-na-cd-a-dvd-kdyz-tam-maji-napsano-r-a-r

Další odpovědi
amigo

Drtivá většina při koupi nového média DVD, si pokládá otázku, DVD-R nebo DVD+R? Jaký je v tom rozdíl? Jaké má to či ono výhody a nevýhody? Slyšel jsem od známeho, že se vyplatí ten a ten typ média. Co je na tom pravdy? V dnešní době se není čeho obávat.
Ano, jak už zvolíte DVD-R nebo DVD+R, zvolíte správně. Mám na mysli dnešní dobu. Dnes jsou přehrávače a mechaniky, které si poradí s oběma typy těchto médií. Obě dvě můžete použít jako vícesekční. Čili posuzovat to, zda je lepší „mínusko“ nebo „plusko“, nemá smysl. Hlavní rozdíl bychom našli ve výrobě jednotlivého média. DVD+R se tu objevily o něco později než jejich předchůdci DVD-R. Pokud ale zařízením žijete o několik zpátky, dávat pozor byste si alě měli a měli byste si zavést i nějaký ten standart.
Na co si dát pozor?
Pokud máte starší mechaniku, z roku 2004 a starší, měli byste spíše používat DVD-R. Ovšem né u všech mechanik mohou nastat problémy. Dokavaď nevyzkoušíte, nevíte. Dále, pokud vlastníte starší DVD přehrávač taktéž z této doby (rok 2004 a starší), hodláte určitě vypalovat na DVD filmy v DVD kvalitě a formátu. V tom případě zde také využívejte spíše DVD-R. Některé starší DVD přehrávače mohou mít problémy s kompabilitou pro DVD+R. Ovšem zde platí zase, dokud nevyzkoušíte, nevíte.
V dnešní době je orpavdu jedno, co si koupíte. Buď je vám to jedno a nebo už máte zaveden nějaký standard a zvyk, že dáváte automaticky přednost jen jednomu typu DVD médiu.

chudst

Ať už zvolíte DVD-R nebo DVD+R, zvolíte správně. Mám na mysli dnešní dobu. Dnes jsou přehrávače a mechaniky, které si poradí s oběma typy těchto médií. Obě dvě můžete použít jako vícesekční. Čili posuzovat to, zda je lepší „mínusko“ nebo „plusko“, nemá smysl. Hlavní rozdíl bychom našli ve výrobě jednotlivého média. DVD+R se tu objevily o něco později než jejich předchůdci DVD-R.

Shrnuto: máte-li starší DVD čtečku, kupujte DVD-R. Máte li novější DVD čtečku, je to víceméně naprosto jedno, co koupíte.