mojitek

rozdíl mezi chirurgií a orthopedií?

Ahoj,můžete mi někdo objasnit (klidně polopatě) rozdíl mezi těmito dvěma obory? Díky předem za odpověďi.
Doplňuji:
ok,a podle čeho se mám řídit jestli s nějakým problémem mám jít na jeno nebo na druhý…(aniž bych si chtěl něco ufiknout?) :D

Nejlepší odpověď
gecco

Chirurgie léčí operací – čehokoli…
Ortopedie se oproti tomu zabývá léčbou pohybového aparátu, zejména kloubů, vazů či kostí (a často používá chirurgické metody)…
Doplňuji:
K Doplnění:
Pokud máš problém s kouby, vazy, šlachami, páteří (apod.) běž na ortopedii.
Pokud třeba s kýlou (jestli tedy nechceš nic „ufiknout“, na chirurgii…
😉

Další odpovědi
Drap

Ortopedie, je základní chirurgický lékařský obor. Zabývá se především prevencí, léčbou a rehabilitací poruch a onemocnění podpůrného a pohybového aparátu. Ortopedie se zabývá i léčbou zranění pohybového aparátu.
Cirurgie dělá vše ostatní.

arygnoc

zjednodušene:
na chirurgii režú všetko, na ortopédii iba končatiny. (ale nie je to iba o rezaní)

;-Q
Doplňuji:
po doplnení:
skúste obvoďáka.

;-Q