Kric.ouwner

Rozdíl mezi bytový, a nebytovým prostorem ???

Chtěl bych se jen tak zeptat jak je to s těmito názvy na přesnou definici a zda li se dá v nebytovém prostoru bydle a co hrozí za to že tam popřípadě někdo bydlí jelikož u nás v baráku v prostoru v suterénu kolaudovaném jako „sklad“ bydlí lidi a platí za to oproti normálnímu nájmu směšný peníz ?? A zda li se dá bydlet v prostorách kolaudovaným jako třeba " Ateliér , Sklad , Kancelář apod… "…

Nejlepší odpověď
hanulka11

Za nebytové prostory se pro účely tohoto zákona považují

  1. místnosti nebo soubory místností, které podle rozhodnutí stavebního úrřadu jsou určeny1) k

jinému účelu než k bydlení, a jimiž jsou zejména prostory určené k provozování výroby, obchodu,
služeb, výzkumu, administrativní činnosti, umělecké, výchovné a vzdělávací činnosti, dále
archivy, garáže, skladové prostory a části veřejne přístupných prostoru budov; nebytovými
prostory nejsou príslušenství bytu, prádelny, sušárny, kočárkárny a pudy,

  1. byty, u kterých byl udělen souhlas k jejich užívání k nebytovým účelum.

Dnes to lidi hodně využívají …kde není žalobce není soudce

Zdroj: http://www.ak-ps.cz/files/na­jem_nebyt_pros­tor_04052006.pdf

Další odpovědi
Drap

Rozdíl je právě v tom, jak je místost, či prostor kolaudován. Samozřejmě pčespávat se dá i v nebytovém prostoru, ale oficiálně by se tam bydlet nemělo. Ono se dá bydlet i ve stanu.
Jak to je s využíváním prostoru, který byl určen k jiným účelům , pokud nebyla schválena změna kolaudařního řízení, vám informace poskytne majitel a příslušný stavební úřad

Jakub Tlapal

V bytovém prostoru bydlíš ( máš tam vodu, odpady, elektřinu, topení, je to prostě zkolaudované k bydlení) a v nebytovém prostoru nic není. Možná tak ta elektřina, ale rozhodně si nedokžu představit, že bych si tam něco vařil na plynovém vařiči a chodil se mýt někam ven do řeky 😁 . My máme taky pronajatý nebytový prostor , ale jen kvůli uskladnění věcí.