Janiss

Jaký je rozdíl mezi normálním běháním a běháním na běžícím páse?

vykoná člověk menší mechanickou práci za stejný čas při stejné rychlosti?

Nejlepší odpověď
Kelt

Nastavím si rychlost, sklon a dobu a mělo by to být stejné, jako v terénu. V terénu ale nemám stejné dopady, jiné teplotní podmínky, vítr, profil trati, mohou vadit kolemjdoucí, psi a pod. Na pásu mne nikdo nevidí. Pás je drahý, běhání venku mne nestojí kromě obuvi nic.

Další odpovědi
mosoj

Běhání v terénu přináší větší osvobození člověka od stereotypu a běháš venku na „zdravém vzduchu“. Vím o čem mluvím. Běhal jsem do 55 let, nepravidelně cca 200 km měsíčně, pak se bohužel přihlásila nemoc.

honza95454

Hlavně neojebáváš mysl a nestojíš na místě 🙂… Není na do jít ven, kde u běhu samozřejmě musíš přemýšlet a zapojuješ mozek… Stát jako vůl na místě a skákat po hýbajícím se gumovém pásu?…

Lamalam

Při běhání venku, se díky neustále měnícím se podmínkám, zapojuje podstaně více svalů. Běh na pásu je jenom módní náhražka. Běhám venku už mnoho let, ale na pás bych nikdy nešla.

gepik

Zase naopak pás při kondičním běhání nutí běžce přesně udržovat určenou frekvenci a intervaly což venku se hůř dodržuje. Pás taky šetří klouby.