dkk

Rozdíl CACHE a OP(RAM)?

Jaký je mezi nimi rozdíl? Prosím o vysvětlení jak pro blbečky :) Díky za odpovědi.

Odpovědi
Skalda

pokud myslis cache diskovou tak je umistena na disku, vytvori si ji OS a saha na ni pri nedostatku RAM. Tim ale ze disk je v podstate nejpomalejsi soucastka v PC dochazi k poklesu vykonosti (swapovani). Proto je dobre mit tolik RAM co je treba k plynule praci. Programy ktere si pootviras proste vycerpaji RAM a pak si system proste musi udelat „op pamet“ na disku.