Jamaia

Rozdělte pravidelný šestiúhelník na 12 shodných čtyřúhelníků.

Příklad z matematiky.
Doplňuji:
Nespletla!

Nejlepší odpověď
hanulka11

Tady nejsme ve škole ,asi ses spletla ne?
Doplňuji:
přesto si myslím, že ano

Další odpovědi
Alesh

  1. Pravidelný šestiúhelník je tvořen 6 „dokola slepenými“ rovnostrannými trojúhelníky.
  2. Vezmu vždy dva sousedící, tj. jako první dělení a vzniknou mi 3 kosočtverce.
  3. Každý z těchto kosočtverců rozřežu pomocí spojnic protilehlých stran, čímž každý z těchto 3 „velkých“ kosočtverců, rozdělím na 4 „malé“ s poloviční délkou strany.
  4. 3 * 4 = 12 kosočtverců, kosočtverec patří mezi čtyřúhelníky.
  5. Stačí takhle?

QU33G

aha zacala skola…
tak to se tu budou uz resit jen domaci ukoly ne? xD

nehledě na to, že je to snad nejlehčí „příklad“ v geometrii ;)

mosoj

Klidně dávej. V nejhorším to klepni do zábavy aby jsi neporušovala kodex. Alespoň se to tady trochu zdravě oživí !Dávají se sem jiné kraviny.
Problém je v tom že to tady jednoduše těžko někdo nakreslí.