Antonio100

Rozdělení uměleckých směrů

Zdravím, pomohl by mi někdo správně rozdělit tyto autory do uměleckých směru?
Snažil jsem se sám je někam přiřadit, tak budu rád, když mě opravíte 😉

Borovský – Realismus
Čapek – Realismus
Dyk – Anarchističtí buřiči
Defoe – Osvícenství
Gogol – Romantismus
Hemingway – Realismus
Hrabal -?
Kafka – Existencionalismus
Moliére – Klasicismus
Mrštík – Naturalismus
Orwell -?
Poláček – Realismus
Pavel -?
Remarque – Naturalismus
Rolland – Realismus
Sofokles -?
Shakespeares – Renesance
Tyl – Realismus / Romantismus
Viewegh -?
Kaplický -?
Olbracht – Realismus

Děkuji 🙂

Nejlepší odpověď
annas

K. Havlíček – kritický realismus, K. Čapek – demokratický proud, Defoe – osvícenství je hnutí, vhodněji počátky realismu. Gogol – realismus, Hemingway – ztracená generace, Hrabal – próza 2. pol. 20 st. (prvky poetismu, naturalismu, realistické postupy), Olbracht – společenská pröza , Remarque – ztracená generace, Kaplický – představitel lhistorického románu, Sofokles – antická literatura, attické období – drama, Kafka – pozor existencialismus, nikoliv existencioanlismus, Poláček – demokratická próza, Rolland – svět. lit. 1. pol. 20. st., humanistická tradice. Viewegh – liter. současná. Orwell – literatura s prvky sci-fi. – 2. pol. 20. , bří Mrštíkové – real. drama,, V. Mrštík – naturalismus. Pavel – próza 70. a 80. let 20. st. – autobigrafické prvky,

Správně – Dyk, Moliére.

Spisovatele jste zařadil, takže jsem překontrolovala.
Umělecké směry se uvádějí do konce 19. st. a poč. 20. st. Od 20. st. je se pojem umělecké směry neužívá, ale autoři se řadí podle toho, co je převážným námětem jejich děl (někdy dílem nejvýznamnější. Která témata se u nich objevují, zjistíte z četb, stejně tak postupy. .

Další odpovědi
manon

Jak moc si se snažil a jak se ti povedlo dostat třeba Gogola do romantismu? http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ni­kolaj_Vasilje­vi%C4%8D_Gogol
Srandista? :)

Antonio100

Jsem jsem asi přepsal :D ruský realismus?

manon

Tak jo :) Každý se občas upíšeme :) V mé odpovědi taky mělo být *jsi :)