januli

Rozdělení majetku

Sdědila jsem společným dílem s bratrem po otci nemovitosti.S bra­trem nekomunikuji a chtěla bych vědět,jak mám postupovat,kdybych chtěla majetek rozdělit.veškeré náklady(daň z nemov.,atd.(jsem musela hradit já,protože on se všem povinostem vyhýbá. Děkuji Jana K.

Nejlepší odpověď
kropitko

Pokud nechcete s bratrem komunikovat,budete muset pověřit třetí osobu,která vše za Vás vyřídí,nevím jestli máte v okolí někoho komu důvěřujete. Volba právníka mi připadá zbytečně nákladná,možná by jste se radši měla s bratrem domluvit sama.

Další odpovědi
standa

Obávám se, že se s bratrem budete MUSET potkat… a bylo by fajn, kdyby to nebylo až u soudu.

Oba jste totiž spoluvlastníky téže nemovitosti s totožnými právy a povinnostmi. A tento typ vlastnictví přináší mnohdy praktické problémy.

Pokud se nechcete soudit, tak se musíte DOHODNOUT…

Na internetu jsou desítky stránek s užitečnými informacemi, které se týkají „spoluvlastnictví nemovitostí“.