postcd

Rozbor pitné vody svépomocí?

Laboratorní rozbor vody chemicko-bakteriologický stojí asi 800 Kč, je možné koupit si levně vlastní pomůcky a provádět si kvalitní kontrolní rozbory svépomocí? Co je k tomu potřeba, kde se to dá koupit?

testované parametry jsou:
koliformní bakterie
počet kolonií při 22°C a 36°C
Escherichia coli
pH
dusičnany
dusitany
ChSK-Mn
amonné ionty
železo
barva
zákal
pach
chuť
vodivost
mangan
celková tvrdost

Hygienické limity pro pitnou vodu:
http://portal­.gov.cz/app/za­kony/zakonPar­.jsp?page=0&id­Biblio=57875&rec­Show=14&nr=252~2F2004&rp­p=15#parCnt

Nejlepší odpověď
mosoj

Ani se neptej co bys všechno potřeboval za nádobí a přístroje. .Desetitísíce by bylo málo.
Laboratorní váhy, chemikálie p.a. kvality !! , kádinky, ehrlenky, byrety, pipety
konduktometr. Na ty bakterie by jsi potřeboval vodní lázeň, či prostor s termostatem, agar agar atd, atd. Možná že i mikroskop.
Jedině na senzoriku by ti stačil tvůj nos a na chuť tvoje chuťové buňky.

A hlavně znalost analytické chemie a analytických výpočtů.
Předpokládám že analytické postupy by jsi někde v učebnicích sehnal.

800 Kč je zadarmo !!!!