Akzeret

Rovnou magisterské studium nebo nejdřív bakalářské a pak navazující magisterské?

Ano, otázka tu už byla. Nicméně odpověď už není aktuální (natož pravdivá – magisterské obory stále existují).
Proto se ptám na váš názor – co je podle vás lepší? Znám, jak to funguje, jen se ptám na váš názor.

Šlo by mi o učitelství pro střední školy.

Děkuji
Doplňuji:
Ano, nejdřív bakalářské (3 roky) a pak NAVAZUJÍCÍ magisterské.
Nebo magisterské rovnou na 5 let.

Nejlepší odpověď
gecco

A nemáš to jedno??
Pokud studuješ rovnou magisterské studium, nemáš vrámci studia mezistupeň bakalářské práce (a pokud studium nedokončíš, nejsi ´nic´) , ale pro učení na SŠ (nerad bych se pletl) ti už vzdělání Bc. nepostačuje…
😉

Další odpovědi
ivzez

Záleží na tom, z jakého úhlu pohledu.

Z hlediska kvality bych dala přednost pětiletému magisterskému oboru.
Z pracovního hlediska může někomu vyhovovat bakalářské studium, po
němž už je možné (částečné) pracovní uplatnění …

Vidím-li úroveň bakalářských prací (občas dělám korektury), přijde mi bakalářský stupeň zbytečný. Autoři bakalářských prací mívají nedostatky v češtině (nebo z pohodlnosti spoléhají na automatické opravy), nedokáží fomátovat dokumenty, problémy jim dělají i stylistika a odborná stránka, …
Kolikrát se divím, jak nekvalitní práce školy pouštějí k obhajobě …

briketka10

Základ vysokoškolského studia tvoří především studium bakalářské a studium magisterské, případně magisterské navazující. Jak dlouho takové studium trvá a jaké tituly mohou jeho absolventi získat? Je povoleno přecházet mezi dvěma obory v rámci fakulty, nebo dokonce mezi dvěma různými školami.

Informuj se na škole, kterou chceš studovat, tam Ti poradí
dole je přehled všech Vysokých škol a univerzit u nás :
http://www.vy­sokeskoly.cz/te­ma/pedagogika

eRko007

Myslim si i když se můžu mýlit, že musíš nejdřív Bc absolovovat a pak teprve navazující Mgr