piista

Rovnostranný trojúhelník: 1. strana 3×-y 2. strana 2.(x+y) 3. strana x+5 jak zjistím délku strany?

Odpovědi
quentos

jednoduše – rovnostranný trojúhleník má přece všechny tři strany stejné, takže můžu mezi délky libovolných dvou z těchto tří stran položit rovnítko. Takovéto dvojice si vyberu dvě, abych měl soustavu rovnic o dvou neznámých. Po jejím vyřešení stačí za x a y sosadit do libovolné z uvedených tří rovnic.
Doplňuji:
*dosadit

Reuef

vem si stranu 1 a stranu 2 a vypocitej soustavu dvou rovnic o dvou neznamych..pokud nevis jak na to tak mi te je uprime lito

Fienir

x+y=3×-y //vyberu dvě strany a sestavím rovnici. Protože je trojúhelník rovnostranný, tak se tyto dvě hodnoty rovnají

Vypočítám rovnici:
2y=2×
y=x

Teď sestavím rovnici, která porovnává 2. a 3. stranu
x+y=x+5
y=5
x=y ⇒ x=5

strana s:
s=x+5
s=10

Strana je dlouhá 10.