Karlos24

Rovnost mezních nákladů a mezních příjmů (max zisku)

Ahoj všem,

našel by někdo, kdo by dokázal vysvětlit (třeba i na jednoduchém případě) proč se v ekonomii uvádí jako podmínka maximalizace zisku, že se MR = MC. Všude je to definováno, jen si nedokážu představit přoč se mezní příjmy mají rovnat mezním nákladům.

Nejlepší odpověď
HOMER

Je to delší doba, co jsme tohle probírali, takže nedám úplně 100% odpověď, ale ± o to, že při tomhle množství produkce se dodatečné náklady na jednotku produkce rovnají výnosům..je to bod optimálního množství..Když se bude vyrábět více, tak už budou dodatečné (mezní) náklady na jednotku vyšší než mezní výnosy a když by se vyrábělo méně, tak nedosáhneme max. zisk..