Rovnice, jak se řeší

Dobrý den, chci se zeptat, jak se řeší následující rovnice:
A-B-C=0
A+B-D=4
A-B+C=0
A+B+D=0
Vůbec si s tím nevím rady, jak to začít řešit, prosím poraďte, děkuji.

Nejlepší odpověď
qazasd

Pokud odecitam nebo pricitam C a vysledek je furt stejnej tak
A-B-C = A-B+C

  • C = C

C = 0

A+B-D=4 upravim na A+B-D-4 = 0
A+B-D-4 = A+B+D

  • D-4 = D
  • 4 = 2D
  • 2 = D

Dosazenim do rovnic ziskam
A-B-0 = 0
A+B-2 = 0

A-B-0 = A+B-2

  • B=B-2
  • 2B=-2

B=1

A dopocitam A
A-1–0 = 0
A = 1

Další odpovědi
mosoj

Já také ne. Buď to máš špatně zadané, nebo je to ptákovina.
Doplňuji:
qazasd" teprve teď mně došlo že to C musí být 0. Koukám že jsi to již zmákl.

quentos

mně to vyšlo :{)> jedná se o soustavu čtyř rovnic o čtyřech neznámých. Funguje na to sčítací metoda. Nejprve zkuste sečíst první rovnici se třetí a druhou se čtvrtou, hned bude o dvě neznámé méně. Dostanete sdoustavu dvou rovnic o dvou neznámých. Vyjdou dva kořeny, s jejichž pomocí pak dopočítáme zbylé dva kořeny.