Rovná se státní zkouška FCE?

Rovná se státní zkouška FCE? A do jaké míry musím mít znalosti, abych na FCE zkoušce obstála?

Odpovědi
LuciJe

Obtížnost státní zkoušky a FCE je podobná. K FCE potřebujete znalosti dostateční k porozumění textu na běžné konverzační úrovni, schopnost anglicky reagovat a znalost běžně používané gramatiky.

FCE je často v ČR považována za obtížnou zkoušku, ale vzhledem k tomu, že jde zkoušku základní úrovně angličtiny, rozhodně nejde o nic extrémně složitého.

Lencis

Na odkaze podrobné info včetně možnosti si část zkoužky vyzkoušet 😉

doplňuji ještě o jeden užitečný odkaz:
http://www.ja­zykovezkousky­.cz/FCE

Zdroj: http://www.fce­.cz/fce

alenka901

First Certificate in English (FCE)
je nejrozšířenější zkouška na vyšší středně pokročilé úrovni, která vyžaduje značnou jazykovou znalost. Je všeobecně uznávána v oblasti obchodu a průmyslu – styk s veřejností, práce v bankovnictví, aeroliniích, stravování, vzdělávacích institucích atd.

Dandi

Na Váš dotaz odpovím, že se FCE a SZ nerovnají. FCE je spíše praktickou zkouškou, která prý není tak obtížná jako státní. Žádné pravidlo pro získání SZ na základě FCE nebo naopak není.

Attack-design

trochu ano ale je středně obtížná