no-já

Rovina protne kouli o poloměru r = 9,8 dm v kruhu o poloměru r1 = 7,9 dm.

A mám vypočítat: Vypočtěte povrch a objem příslušné
kulové úseče (kulový vrchlík a kulová úseč)

Vůbec nevím jak to z počítat. Prosím, poraďte!! Děkuju

Nejlepší odpověď
tom004

Dobré ráno.Budu se opakovat a opět riskovat,že mí admini odpověď smažou.Tento portál,podle mne, neslouží k suplování školní docházky,a k vypracovávání domácích úkolů žáků a studentů.Najdi si odpovídající stránky.Určitě existují.Řešením je i doučování.

Další odpovědi
Vojtěch

Výšku úseče si spočítej pomocí goniometrické funkce. Dále viz odkaz.

Zdroj: http://maths.cz/clan­ky/koule.html