Rostou teď bedly???

Doplňuji:
No já měla zato,že rostou až později,našla jsem je u nás na louce,taková střední velikost,červavý nohy,hlavy v poho,teď z nich dělám polévku…a přemýšlím,jestli si jí mám dát taky,nebo jestli jí mám nechat celou manželovi.

Nejlepší odpověď
quentos

ještě je brzy. Nejdříve v červenci. Kdyby už rostla, coby dlouholetý zklušený houbař už bych z ní měl letos za sebou nějaké ty řízky ;{)>

Zdroj: atlashub.wz.cz/a­tlashub_soubo­ry/houbywebs/be­dla_v.htm

Další odpovědi
rynek878

já jsem zatím našel kováře,kozáka a 1 křemenáče,ale Bedlu ani náhodou.
Doplňuji:
zde je link,kdy která houba roste:

http://www.re­ceptyonline.cz/1-1-31-12-rok-hub-aneb-kdy-rostou--1055.html

panenka

bedle rostou až v srpnu.

BENYTA

Po téhle vlně počasí,bych se nedivila už ničemu.
Raději bych tu polévku odnesla ochutnat nějakým „nejmilejším“ sousedům,nebo jestli má Váš Kropy kachní žaludek jako já,to riskněte…

kropitko

hm,tak rostou a já tu polévku vylila,to mám ale vztek
Překvapením bedly
„Poměrně dost je žampiónů a také rostou bedly, což nás v tuhle dobu poměrně překvapilo,“ přiznal Slavíček.
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/202386-houbarum-zacaly-opravdove-zne.html

kropitko

Jelikož jsem se dočetla,že bedla může být i jedovatá,tak jsem polévku radši vylila. Vůbec jsem nevěděla,že existují nejedlé,nebo dokonce jedovaté bedly…je to šok.

kropitko

A co by to mohlo být jiného,vypadá to jako bedla,klobouk to má jako bedla,jen ta noha mi přišla nějaká kratší!!!!

kropitko

Teď mě tak napadá,že neměla dutou nohu…já nevím..

quentos

ve zdroji jsem četl o nějakém nejedlém druhu bedel. Mohlo by to být ono.

kropitko

radši jsem to vyhodila. Díky