Weroniq

rostou hříbky? jaké počasí tomu přeje?

přesvědčit se samozřejmě můžeme až v lese, ale kdy je na to vhodná doba? po dešti nebo až vysvitne slunce nebo je na ně teď moc sucho?

Nejlepší odpověď
anonym

Rostou,ale jsou dost červivé.Sousedka včera přinesla celý košík.Dnes ráno chtěl manžel vyrazit na houbičky,vstal,ale když viděl,že venku mrzne,zalezl zpátky do pelíšku.Od středy už po ránu přišly na řadu už škrabky.

Další odpovědi
chudst

Idealni je pro houby vlhko a teplo. (Tj. kdyz poradne zaprsi a pak je teplo – lidove „pari se z lesu, budou rust houby“ ma v tomto pravdu).

Zrovna ted si nemyslim, ze je pocasi na houby idealni, ale mozna tomu bude jinak v pristim tydnu – slysel jsem, ze ma uz zitra prset, kdyzby se pak oteplilo…

A neznamena to, ze kdyz pujdete dnes, ze nic nenajdete. Ale urcite toho nebude moc a stravite v lese dvakrat takovou dobu.

Drap

Severně od Brna, na okraji Vysočiny nerostou. I když je teplo, tak už jsou velmi mízké teploty ráno , a také si myslím, že je v lese poměrně dost sucho.

Deli

U nás toho teď moc neroste, spíš lišky, hříbky moc ne.