Rostou houby?

Zítra se chystáme s rodinou na houby, tak sem se předem chtěla optat, jestli jste už byli letos na houbách a jestli teď rostou a kde? My zítra jedeme do Krumlob´vu na houby.
Doplňuji:

  • jedeme do Krumlovu na houby.

Odpovědi
Daniel16

Nedávno jsem četl, že ano, navíc toto léto není moc suché a sezóna začíná o něco dříve. Můj kamarád je zrovna na Šumavě na houbách a tvrdí, že rostou… Tak snad i u Krumlova. Hodně štěstí!

anonym

Rostou – ne moc, ale rostou.
U Krumlova skoro určitě ´něco´ najdete, i když je tam spousta lufťáků.
Jen – zajeďte si až někam k Rožmberku (a od něj na jih, jihovýchod) – jsou tam ´lepší´ lesy, než přímo u Č. Krumlova.

suaeda

Na Šumavě rostou. Spoluprapracovník byl na Lipně u Výtoně a našel praváky.

Funna

Teprve začínají růst…takže jsou, ale zatím to není na kosu…ale za pár dní, už to bude jiná…jo a my teda chodíme na hřiby…houby jsou všechny…mochomůrky, nebo prašivky nesbírám .-))

Lamalam

V Krušných Horách rostou, ale jestě to není ono.

anonym

Liberecko nee ☹

mosoj

Na celé Šumavě ano a hodně. ( Krumlova).

beer

V okolí obou Krumlovů to tipuji na slušné výsledky, je napršeno a rostou !!
Včera západně od Brna paráda, v jižních Čechách by to mohlo být ještě lepší ))
Doplňuji:
Tady máš možnost zjistit kde a jak tomu s růstem je http://www.na­houby.cz/kderos­tou.php,
případně se podívej na aktuální mapku půdní vlhkosti (ČHMÚ), což je nyní pro růst hub rozhodujícím faktorem.