postcd

Roste pažitka za oknem nonstop?

teplota za oknem cca 19 stupňů Celsia v zimně, nebo rozpozná přezimovací období i když je teplo. Po přezimování za oknem se vyhazuje a sází nová nebo se nějak obnoví sama nebo musím ji nějak protrhat apod.?

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud jí zajistíš dostatek světla a tepla a živin, roste pořád…
😉
„Zimu“ samozřejmě ´pozná´ – minimálně podle méně světla – ale když ji budeš dostatečně hnojit, jen zpomalí růst. Nemusíš ji nijak zvláštně ošetřovat, jen ji běžně seřezávej (případně odstraňuj odumřená stébla).

Další odpovědi
beer

Podstatné již napsal gecco, tedy jen doplnění – výměna zeminy v předjaří rostlině prospěje více než hnojení a je vhodná zejména při velkém množství kořínků v květináči.
Vhodnější je pěstovat pažitku ve dvou květináčích a střídavě jeden nechat vždy přezimovat. Rostliny takto krásně mohutní, produkce se zvyšuje.
Zkušenost
Doplňuji:
Myslím tím pěstovat dvě různé rostliny pažitky, každou ve svém květináči a vždy jeden nechat přezimovat (podle podmínek, které máš), třeba na zahradě, balkonu, atd. Ten druhý (rostlinu) používat během zimy, příští zimu květináče vyměnit.

postcd

„pěstovat pažitku ve dvou květináčích a střídavě jeden nechat vždy přezimovat“

Toto s nedovedu představit. to jako že odnesu květníky ven a přesadím z jednoho do druhého? vždy jednou v roce?