Rosomak a rosomak

Vim,ze rosomak je ptak,ale existuje rosomak co by selma?Jiz jsem to zaslechla nekolikrat a i v krizovce mi to vyslo.Je to tak,vite neco?Diky
Doplňuji:
To je ulet,kde jsem to vzala,ze je to ptak-hrozny-prominte mi.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Rosomák je šelma, ale pták rosomák není. Pták rosomák je jen v písničce skupiny olympic.
Doplňuji:
No přeci v té písničce
http://www.you­tube.com/watch?v=pa­sa6MY2GU0

Další odpovědi
panenka

Existuje ILIINES Rosomák (latinsky Gulo) je velká lasicovitá šelma. Říká se mu také hyena severu, neboť s obrovskou silou drtí kosti, se kterými si neporadí ani zuby vlků. Měří na délku od 85 centimetrů až do jednoho metru, v kohoutku dosahuje výšky až 50 centimetrů a váží asi 7–32 kg.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ro­som%C3%A1k

ostrovidka

To nás fakt zblbnul Olympic, taky jsem si to dřív myslela.

Janichkah

Jo zblbnul :D
Rosomáček je pouze šelma a pak ještě ten hrdina z Xmana :)

RAB

Rosomák je VELKÉ ZLÉ ZVÍŘE POŽÍRAJÍCÍ LIDI vystupující v knihách Septimuse Heapa. lví ve smečkách a taky se loví pro maso. Vylézá hlavně v noci a není před ním uniku.
Ale co je to doopravdy? Myslim že nějaká šelma.

anonym

Ty ptáku rosomáku.......Asi by se Janda pobavil. To chce klid.