led

Rok 2010 na Měsíci

„Před třiceti lety to bylo jasné: v roce 2010 bude na Měsíci stálá základna, astronauti po něm budou drandit ve vozítkách a cesta sem a zpátky na Zemi bude něčím tak obyčejným, že se tím noviny ani nebudou zabývat.“
Co myslíte stane se tak ještě za naší generace(tj do roku 2050)?

Nejlepší odpověď
dudu

Je pravda, že v současné době má lidstvo, byť třeba i tak trochu nechtěně jiné priority, ale do hry vstupují kromě Ameriky a Ruska také další hráči. Letos se stala druhou nejvýkonnější ekonomikou Čína a málokdo si troufne odhadnout co bude za 15, či 20 let. Usilovat o dobytí Měsíce bude určitě Japonsko a posléze také Indie. Na našem souputníkovi se totiž např. nachází slušné zásoby paliva budoucnosti zvané hélium-3 a to bude při rostoucím hladu po energii stále lukrativnější. Takže, jak se říká bůhví a svatý Václav.

Další odpovědi
ten který je

Moc tomu nevěřím.Lidstvo bude mít v tomto století hodně starostí samo se sebou.Nebudou finance ani vůle.

mosoj

Můj názor na Měsíc a jeho kolonizaci je zde :
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-neleta-na-mesic

PostApMan

V té době nepočítali s tím, že vláda USA sníží dotace projektů NASA, nepočítali s tím že veškeré „volné“ finance budou využity pro hledání nových zdrojů (náhrada ropy,získávání elektřiny apod.).
Jediné co je k dobru, že si dnes člověk může u NASA a další 8 společností objednat let do vesmíru, nebo vypuštění soukromé družice.