Avatar uživatele
lee vránová

Rodina mě okradla.......jde s tím něco dělat?

péče o osobu blízkou..

Dobrý den .. stala se mi taková věc.odešla jsem s práce abych se mohla starat o dědu.který na tom zdravotně není dobře. pul roku jsem čekala nepobírala jsem nic.schválili 8tis. a zpětně tedy vrátili peníze za ten pul rok.. ale děda vyčkával a až peníze došli tak se mě zbavil chci se zeptat pro koho jsou tedy peníze určené? prý nikde nejsem napsaná tím pádem nemám na nic nárok… jak to tedy je ..? je na něm kolik mi dá? nebo mám ještě právo tyhle peníze získat?.. děkuji za odpověd

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? iceT, bolak před 3551 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
bolak

Odpoveď byla označena jako užitečná

děda má pod čepicí!

mě napadlo přesně to co píše huxa, rozesed po bytě skrytý kamery (dneska se prodávaj jako součást obyčejných předmětů,např. plnící pero (stejně tak se dá použít i mobil)) a dědu normálně nahrát, jak vykonává věci běžné denní potřeby sám, a bez pomoci. Až budeš mít dostatek filmového materiálu, dáš dědovi na vybranou, buď ti zmíněné peníze vrátí, a nebo to doneseš posudkový komisi, což (vysvětlíš mu) by znamenalo že by peníze co pobral musel vrátit, žádný další už by nedostal a navíc by se to pravděpodobně řešilo jako podvod, dědu by řešila policie a hrozil by mu trest odnětí svobody (což možná že ne, ale říct mu to můžeš, pač vidina toho že zbávající léta bude trávit za mřížema z něj třeba ještě udělá slušnýho člověka ;)) Jiná možnost podle mě není, protože na policajtech ho sice nahlásit můžeš, na zdravotní pošjišťovně ho taky můžeš napráskat, ale ty z toho nebudeš mít nic, tudíž tady pomůže jedině vydírání.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?lee vránová Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

určite – vezmite si z toho poučenie.
neverte nikomu, ani rodine, bohužiaľ.

taká je doba. tiež bohužiaľ.

:-Q

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
repetelka

Příspěvek je vyplácen osobě, která potřebuje péči. Ve vašem případě jsou tedy určeny vašemu dědovi a ten je může použít podle vlastního uvážení na zaplacení různých sociálních služeb, asistenta, péči rodinného příslušníka atd.
Samozřejmě by bylo správné aby se s vámi děda vyrovnal minimálně za ušlou mzdu, vaši péči atd. ale zákonný nárok na ty peníze nemáte.
Přiznaná částka 8tis. patří k těm vyšším, znamená to tedy, že je váš děda skutečně odkázán na pomoc druhých osob, tak by mě zajímalo kdo se o něj bude nadále starat, protože předpokládám, že vy to už asi nebudete. Možná nebyl s vaší péčí spokojen, kdo ví?
http://portal­.mpsv.cz/soc/ssl/­prispevek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Podle nového zákona se peníze vyplácejí osobě postižené. Dříve to bylo naopak.
Nicméně typický příklad co to jsou lidi za tvory !!!!! ( slušně řečeno). V současné době nevěřím nikomu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Peníze za nemohoucnost jsou výhradně pro dědu, je na jeho vůli, zda a komu co dá!
Po dobu, kterou tráví takový člověk na zdravotnickém lůžku (nemocnice, LDN) mu nenáleží nic. Po příchodu do domácí péče, bude peníze opět na vyžádání pobírat.
Pečovatelské, sociální služby apod. = s 24 h péčí – příspěvek náleží jim. A klient si další poplatky uhradí sám nebo příbuzní.
Doplňuji:
Z právního hlediska nemáte nárok na nic…
Postarat se mohou dědovyi děti, nebo si „služby“ zaplatí – na to má ty peníze.
Sociální služby nabízejí širokou škálu služeb – rozvoz obědů, nákupy, donášku léků, doprovod k lékaři a na úřady včetně odvozu, mytí, společnost, úklid, praní…vše čeho je třeba. S potvrzením praktického lékaře, pro provozovatele takových služeb bývá často i velmi přijatelná cena.
Z morálního hlediska se musíte „popasovat“ s tím, že Vás děda „vyšplouchl“, pokud Vám něco sliboval. Jak se k tomu staví zbytek rodiny? Musíte mít za tem čas zaplaceno alespoň ZP.....

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

arygnoc: 8tis. na péči- to bude bezpochyby „ležák“, takže dneska tě obere i ležák a je to proto, že spousta služeb se dá vobjednat mobilem přímo z gauče ..takže zákaz GSM, EDGE a internetovýho obchodu! ,)

před 3551 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
lee vránová

Dědeček byl spokojen s moji péčí dokud jsem chodila a nakupovala mu alkohol........jeho stav není až zase tak ve vážném stavu.věci si dělá sám.ty základní takže ani já nechápu kde našli 3stupen. jednou týdně k němu chodí moje sestra.jiné věci zvládá.. když došla paní s uřadu. samozřejmně že byl " nemohoucí".......co dál? mohu ho někde nahlásit?ale jak to dokážu když před uřadem zase bude hrát chudáka.:(

před 3551 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

tak mu ten peníz dopřej ..nebude sám, kdo svý potřeby lepí ze státního ..někteří svévolně ..myslíš, že na úřad vlády si nosej svačiny? Smiř se s faktem, že ty z toho mít prospěch nebudeš ,)

před 3551 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
huxa

Natočit jej, jak dokáže běžné věci dělat sám, popř. jak nasává.

Arygnoc-svádět věci na dobu je povrchní a hloupé, vždy za to můžou jen dotyční lidé a je jedno, kdy žijí.

před 3551 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

áno, môžu za to ľudia.

kedysi bolo normálne dožiť doma a byť za to vďačný, nikto nad tým nerozmýšľal, bolo to normálne.

dnes je bežné vyjeb*ť s niekým i ešte ako bezvládny.
takže súhlasím, je to o ľuďoch – a o dobe.

proste dedek je pekný vták, ktorý sa vyfarbil.

před 3551 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
lee vránová

je to zmetek… ja mu ty peníze klidně dopřeju… stejně z nich prakticky nic nemá .. ale ten život mu znepříjemním jako on mě.je to možna hnusný.ale ja pul roku nelítala jen tak abych přisla o práci a ještě se mnou někdo takhle. vy........díky všem za rady a za názor.

před 3551 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek