rodina-manželství,co pro dnešní maldé lidi toto pouto znamená?

pro někoho je to závazek,pro jiné klidný přístav,někteří říkají že manželství bez tolerance nejde,ale setkala jsem se i s názorem že v manželství má muž hlavní slovo a pevnou ruku,někdo jde do manželství z lásky,jiný z rozumu,jste stejného názoru že nejdřív je zamilovanost,pak teprve příjde láska,nebo zamilovanost a pak vystřízlivění?

Nejlepší odpověď
BEAES

Tak nějak to je, láska má mnoho fází, zamilovanost prý trvá max. 2 roky, pak přechází do milostného vztahu. Vysřízlivění bude asi to, že člověk začne vidět na partnerovi ty chyby, které při zamilovanosti neviděl.

Další odpovědi
annas

To, co jste napsala, je určitě pravda. Každý vstupuje do manželství z jiného důvodu… Důležitá je však tolerance, vzájemný respekt, porozumění. Někde vládne žena, jinde muž. Po mnoha letech se často manželství stává pouhým zvykem, manželé žijí jen vedle sebe, nikoliv spolu… Každý má své zájmy … Žena je jen „uklizečkou, kuchařkou apod.“. Ze vztahu se vytrácí cit.

bigbít

Já bych do svazku manželského vstoupila v budoucnu ráda s tím, že si budeme jako manželé vypomáhat a budeme se moci spolehnout jeden na druhého. Předem bych s tím mužem asi nějaký delší čas musela bydlet, abych zjistila, jak velké překážky (zlozvyky atd.) by tam v budoucnu případně byly.