katsumi

Rodíl mezi HTML a XHTML?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda by mi někdo stručně a velice jednoduše nevysvětlil rozdíl rozdíl mezi HTML a XHTML? Díky
Doplňuji:
A přináší XHTML n+jaké nové funkce či nějaká vylepšení? Nebo to je prostě jinej striktní zápis?

Nejlepší odpověď
RedC22

Teoretický rozdíl je v tom, že XHTML je aplikací XML, zatímco HTML je aplikací SGML. Striktně tedy vyžaduje věci, které HTML nevyžaduje + přidává pár požadavků navíc. Díky tomu se pak snáze, rychleji a radostněji parsuje.

Praktický rozdíl ale v podstatě neexistuje. Díky Microsoftu je XHTML stále nepoužitelné*, takže i stránky napsané v XHTML prohlížeče parsují jako (chybné) HTML.

  • Určitou důležitou funkcionalitu umí IE až od verze 9, tedy se zpožděním asi 11 let od vydání první specifikace XHTML.

Další odpovědi
Alesh

Rozdíly XHTML oproti HTML

Některé věci platily už v HTML, XHTML je striktně vyžaduje:

Všechny atributy mají hodnoty v uvozovkách
Zákaz křížení tagů

Jaké jsou rozdíly XHML oproti HTML:

Tagy a atributy jsou malými písmeny
Nepárové tagy končí lomítkem
Párové tagy jsou párové povinně
Všechny atributy musejí mít hodnotu
Interní javascript a styly se zapisují jiným způsobem
Dokument má mít XML prolog.
Dokument požaduje správný doctype.

Zdroj: http://www.jak­psatweb.cz/html/xht­ml.html

ivzez

Dneska už bych se zabývala spíše HTML5 …