Rodicovsky prispevek – jak mam postupovat?

Dne 24.5.2010 mi konci trileta rodicovska dovolena .Holcicku mi zatim jeste do skolky nikam nevzali a nema mi ji kdo hlidat tim padem jsem bez zamestnani.Nevim jak mam dal postupovat .kdy mam jit nahlasit se na urad prace jestli dostanu aspon nakou podporu a nebo zda mi automaticky prodlouzi prispevek na 4roky a budu pobirat nejake penize.prosim napiste mi nekdo jak mam postupovat atd…Dekuji

Nejlepší odpověď
panenka

Pokud vám končí Rodičovský příspěvek 24.5.2010 tak 25.5.2010 se musíte jít zaregistrovat na ÚŘAD PRÁCE.Pokud jste podepsala na úřadě že budete na rodičáku 3 roky tak vám nic neprodlouží.Úřad práce si vás 25.25.2010 zavede do evidence,a budete dostávat peníze od úřadu práce.V červnu vám ještě dojde mateřská ale jen do 24.5.2010.a od ÚP ještě dostanete od 25.5.2010 do konce května taky peníze peníze z ÚP vám vyplatí do 15 června.2010.Já jsem to mívala taky tak.