Avatar uživatele
anonym

Rodiče manželky přepsaly rodinný dům kde bydlíme ,na ni(byl jejich).Můžu chtít po rozvodu nějaké finanční vyrovnání?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4599 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Děda Louda

Finanční vyrovnání čeho?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
terry

Myslíš, jako že oba rodiče přepsali?
A proč chceš vyrovnání něčeho, co rodiče darovali své dceři?
Ty ses na domě nějak podílel? Třeba prací nebo finančně?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kropitko

Pokud se jedná o dar, tak na ten nárok nemáte. Jiná situace by byla, kdyby to např. od nich za nějakou částku odkoupila. Nebo kdyby jí(respektive vám-manželům)rodiče dlužili nějaké peníze a toto bylo vyrovnání.

Dost mi připomínáte mého bývalého, který když mi utekl, tak tvrdil, že co bych chtěla, že i barák mi nechal(dům jsem zdědila po svých rodičích),,DD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Chtít sice můžeš, ale nemáš co. Jediné, nač máš nárok, je podíl na majetku (nábytku, zařízení apod.) pořízenému během manželství.
Což bude, jak se zdá, jen ten příslovečný kufr s osobními svršky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Hned po ranu je mi trochu nevolno … zkuste si to jen tak orientacne v hlave prohodit. Kdyby to bylo obracene. Ze by jste ten dum dostal darem od svych rodicu vy. Vyplatil by jste pak vy , vasi pani … ? -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Bože, dary se nedělí, dům je prostě jen manželky.
Snad jste si ji bral kvůli domu???

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hawranek

Pokud si pamatuju na naše lekce z práva, pak na žádné vyrovnání nemáte nárok- pokud tím myslíte to, že vás po rozvodu „vykopne“ z domu. Dům je vaší manželky, s tím nic neuděláte. Dle rozvodového práva se po rozvodu budete dělit (popř. finančně vyrovnávat) o majetek, který byl společně nabyt v domě manželství (nábytek, vybavení domu a pod). Vyrovnání za dům nebo byt byste dostal leda v případě, že byste ho společně koupili nebo postavili a vy dům přenechal ženě.

Zdroj: http://www.rozvod-online.net/ma­jetkove-vyporadani

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony