Rodiče manželky přepsaly rodinný dům kde bydlíme ,na ni(byl jejich).Můžu chtít po rozvodu nějaké finanční vyrovnání?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Finanční vyrovnání čeho?

Další odpovědi:

Zlatý

Myslíš, jako že oba rodiče přepsali?
A proč chceš vyrovnání něčeho, co rodiče darovali své dceři?
Ty ses na domě nějak podílel? Třeba prací nebo finančně?

Zlatý

Pokud se jedná o dar, tak na ten nárok nemáte. Jiná situace by byla, kdyby to např. od nich za nějakou částku odkoupila. Nebo kdyby jí(respektive vám-manželům)rodiče dlužili nějaké peníze a toto bylo vyrovnání.

Dost mi připomínáte mého bývalého, který když mi utekl, tak tvrdil, že co bych chtěla, že i barák mi nechal(dům jsem zdědila po svých rodičích),,DD

Chtít sice můžeš, ale nemáš co. Jediné, nač máš nárok, je podíl na majetku (nábytku, zařízení apod.) pořízenému během manželství.
Což bude, jak se zdá, jen ten příslovečný kufr s osobními svršky.

Hned po ranu je mi trochu nevolno ... zkuste si to jen tak orientacne v hlave prohodit. Kdyby to bylo obracene. Ze by jste ten dum dostal darem od svych rodicu vy. Vyplatil by jste pak vy , vasi pani ... ? -iv-

Zlatý

Bože, dary se nedělí, dům je prostě jen manželky.
Snad jste si ji bral kvůli domu???

Pokročilý

Pokud si pamatuju na naše lekce z práva, pak na žádné vyrovnání nemáte nárok- pokud tím myslíte to, že vás po rozvodu "vykopne" z domu. Dům je vaší manželky, s tím nic neuděláte. Dle rozvodového práva se po rozvodu budete dělit (popř. finančně vyrovnávat) o majetek, který byl společně nabyt v domě manželství (nábytek, vybavení domu a pod). Vyrovnání za dům nebo byt byste dostal leda v případě, že byste ho společně koupili nebo postavili a vy dům přenechal ženě.

Zdroj: http://www.rozvod-online.net/m ajetkove-vyporadani

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.